Z Paszportem na... Dzień Folkloru Borowiackiego!

Dni Borów Tucholskich to impreza od kilkudziesięciu lat wpisana w krajobraz naszego regionu. Od dawna przyciąga gości smakami kuchni regionalnej i bardzo ciekawym programem artystycznym, a w tym roku ponadto udało nam się zgrać ze sobą dwie imprezy - bo tradycyjny Historyczny Pochód Borowiaków zawędruje do Tucholi akurat na rozpoczęcie Dnia Folkloru. Warto w tym czasie odwiedzić nasze miasto, a przy okazji zobaczyć nasze piękne Bory Tucholskie
- zaprasza Piotr Mówiński, dyrektor Tucholskiego Ośrodka Kultury

Baw się, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę!
Dzień Folkloru Borowiackiego, organizowany w ramach 59. Dni Borów Tucholskich, odbędzie się 21 lipca w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi. To nie tylko pokazy sztuki ludowej, pyszne jedzenie i występy regionalnych artystów, ale i szansa na zapoznanie się z najciekawszymi zakamarkami naszego województwa. W końcu zaledwie 20 km na północ od Tucholi znajduje się miejsce, w którym wody Czerskiej Strugi krzyżują się z Wielkim Kanałem Brdy. Akwedukt w Fojutowie, największa budowla tego typu w Polsce, to także jedno z miejsc biorące udział w paszportowe zabawie. W tym roku możemy dołączyć do niej na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Paszport - książeczka
By dołączyć do naszej akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli! W ten sposób zachęcamy, by odkrywać nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W naszej książeczce polecamy ich aż 118! Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.
Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.

Paszport - aplikacja
„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy już ruszać w teren! Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymamy wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu – a przy okazji zdobycie jak najwięcej punktów. Na najaktywniejszych uczestników akcji czekać będą atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy!