Z Paszportem na... Festiwal Smaku!

„Festiwal Smaku w Grucznie w ciągu kilku lat zamienił się z lokalnego wydarzenia w jedną z najważniejszych imprez kulinarnych w Polsce. Co roku odwiedzają nas tłumy osób chcących skosztować tradycyjnych miodów, wędlin, nalewek czy powideł. W tym roku spróbujemy wprowadzić na festiwalu kilka nowych elementów. Pojawią się owce, namawiamy baców podhalańskich, by nas odwiedzili, trwają też starania o zaprzęg koni ze stadniny w Nowych Jankowicach oraz osły z gospodarstwa Toskania Kociewska. Impreza ma bowiem nie tylko prezentować kulinarne bogactwo regionu, ale towarzyszy jej szereg atrakcji nawiązujących do stołu, wsi i polskich tradycji”
- mówi Jarosław Pająkowski, komisarz festiwalu i dyrektor ZPK Chełmińskiego i Nadwiślańskiego

Odwiedzając Gruczno warto poznać też inne zakaMARKI na terenie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego jak menonicka chata w pobliskim Chrystkowie, czy punkt widokowy na ujście Wdy do Wisły i tzw. Diabelskie Góry. Na terenie parku znajduje się też słynna Jaskinia Bajka, Parów Cieleszyński, majestatyczne dęby w Bąkowie i inne cenne obiekty przyrodnicze. Odwiedzając te miejsca warto włączyć się do naszej paszportowej zabawy. W tym roku możemy zrobić to na dwa sposoby: pobierając aplikację na telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.
Aplikację mobilną, pobrać można tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.nogravity.torun.paszport

Zapraszamy !