Z Paszportem na... Festiwal Wisły!

„Festiwal Wisły to jedyna taka impreza w naszym kraju, która odwołuje się do historycznego i kulturowego dziedzictwa związanego z Królową Polskich Rzek. To symbol naszego państwa, któremu zawdzięczamy rozwój handlu. Przez setki lat po Wiśle pływały statki z towarem, dlatego zaczynamy festiwal od parady jednostek pływających. Czeka nas też festiwal piosenki żeglarskiej, kiermasz kulinariów z terenów nadwiślańskich od źródła po Bałtyk, zawody pływackie na Wiśle i spotkanie z polskimi Wikingami, a to jeszcze nie wszystko. Przez te cztery dni będzie się działo naprawdę dużo!”
- mówi Marcin Karasiński, dyrektor festiwalu

Festiwal rozpocznie się we Włocławku, skąd wyruszy wspomniana parada statków. Warto przy okazji odwiedzić Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, przez którego malownicze tereny przepływa Wisła i gdzie znajduje się kilka miejsc biorących udział w paszportowej zabawie. Mnóstwo atrakcji czeka nas też w pozostałych centrach festiwalowych – Nieszawie, Ciechocinku, Osieku nad Wisłą i Toruniu – wszędzie tam dobrze się pojawić! A skoro już wybierzemy się w podróż po regionie, warto zabrać ze sobą Paszport Turystyczny: czy to w postaci aplikacji na swój telefon, czy tradycyjnej, drukowanej książeczki.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.
Aplikację mobilną, pobrać można tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.nogravity.torun.paszport

Zapraszamy !