Z Paszportem na... inscenizację w Wierzchucinie!

„W tym roku zmieniliśmy formułę i przenieśliśmy się w nowe miejsce. Inscenizacja odbędzie się przy dworcu PKP w Wierzchucinie, gdzie po raz pierwszy w historii imprezy odbędzie się koncert pieśni patriotycznych i legionowych, związany z tegorocznymi obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Potem tradycyjnie odbędzie się 'Potyczka', czyli inscenizacja starcia Wermachtu z Armią Czerwoną. Oczywiście nie zabraknie licznych atrakcji towarzyszących, jak loteria fantowa, pokazy uzbrojenia czy poczęstunek wojskową grochówką”
- zapowiada Bartosz Puchowski, organizator imprezy

Osoby, które będą chciały się wyciszyć po inscenizacji historycznej, odnajdą spokój w niedalekim Wierzchlesie, w słynnym Rezerwacie Cisów Staropolskich. Na spacer warto udać się także malowniczą promenadą prof. Alfonsa Hoffmanna w Tleniu – a stąd już tylko kilka kroków do innych zakaMARKÓW w Borach Tucholskich. A skoro już podróżujemy po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku możemy zrobić to na dwa sposoby: pobierając aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.
Aplikację mobilną, pobrać można tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.nogravity.torun.paszport

Zapraszamy !