Z Paszportem na... Jarmark św. Wawrzyńca!

„Przed nami XIV Jarmark św. Wawrzyńca, wydarzenie o wieloletniej tradycji, które na stałe wpisane jest w kalendarz imprez letnich w naszej gminie. Chcąc przywrócić Jarmarkowi jego prawdziwie jarmarczny charakter przenosimy wydarzenie na targowisko miejskie, gdzie będziecie mogli Państwo podziwiać między innymi bogato zaaranżowaną Wioskę Krajeńską, a także liczne stoiska zaproszonych wystawców, twórców rękodzielniczych i artystów prezentujących rozmaite formy sztuki ludowej”
- zapraszają organizatorzy z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Odwiedzając Sępólno w trakcie jarmarku warto przy okazji zwiedzić też miasto, wspiąć się na wieżę widokową górującą nad jeziorem Sępoleńskim i zajrzeć do pobliskich miejscowości. W okolicy też znajdziemy wiele ciekawych obiektów, m.in. ruiny w Runowie Krajeńskim, Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Zamartem czy Pałac w Sypniewie. A skoro już wybierzemy się w podróż po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku możemy zrobić to na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.
Aplikację mobilną, pobrać można tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.nogravity.torun.paszport

Zapraszamy !