Z Paszportem na... Jarmark z królewną Anną!

Parki krajobrazowe to najpiękniejsze i najmniej przekształcone przez człowieka tereny, nadające się do uprawiania turystyk. W samym Brodnickim Parku można skorzystać z aż 21 ścieżek edukacyjnych, zorganizować spływ po Drwęcy lub rzeką Skarlanką, a w trakcie wycieczek rowerowych dotrzeć do miejsc, w których spotkamy mnóstwo chronionych zwierząt. Podczas Jarmarku z Królewną Anną, corocznego festynu w Brodnicy, którego jesteśmy współorganizatorem, warto odwiedzić Punkt Informacji Turystycznej, zaopatrzyć się tam w mapy i paszport, i wyruszyć na zwiedzanie naszych pięknych lasów
- zachęca Marian Tomoń, dyrektor Brodnickiego Parku Krajobrazowego

Jarmark z królewną Anną to międzynarodowa impreza, która od przeszło dekady skupia wystawców z ekologiczną żywnością, roślinami ozdobnymi i wyrobami artystycznymi. Odwiedzając w tym czasie Brodnicę warto zwiedzić też miasto i zajrzeć do pobliskiego parku krajobrazowego. A skoro już wybierzemy się w podróż po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku możemy zrobić to na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.
Aplikację mobilną, pobrać można tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.nogravity.torun.paszport

Zapraszamy !