Z Paszportem na... Międzynarodowy Turniej Rycerski!

Kibicuj, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę!
Zmaganiom rycerzy jak zwykle towarzyszyć będą pokazy fechtunku, średniowiecznego rzemiosła i koncerty dawnej muzyki. Turniej tradycyjnie odbędzie się na zamku w Golubiu-Dobrzyniu, jednym z najsłynniejszych zabytków naszego województwa.

„W tegorocznym turnieju wezmą udział reprezentacje siedmiu państw, w tym po raz pierwszy Szwedzi, co związane jest z obchodami 450-lecia urodzin Anny Wazówny - królewny szwedzkiej, która otrzymała od króla Zygmunta III Wazy starostwo i zamek golubski. Warto wiedzieć, że w turnieju kruszenia kopii w szranki z zakutymi w ciężkie zbroje mężczyznami staną dwie kobiety - Sara Hey z Australii i Marie Baron z Francji, która przed dwoma laty zwyciężyła, pokonując męskie reprezentacje! W tym roku jedną z dodatkowych atrakcji będzie też wieczorny pokaz kaskaderski pod tytułem Koń i ogień - dwa żywioły. Warto to zobaczyć!”
- zaprasza Dariusz Deja z zamku w Golubiu-Dobrzyniu

Skoro już wybierzemy się w podróż po regionie, czemu przy okazji nie włączyć się do paszportowej zabawy? W tym roku możemy zrobić to na dwa sposoby: pobierając paszportową aplikację na swój telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.
Aplikację mobilną, pobrać można tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.nogravity.torun.paszport

Zapraszamy !