Z Paszportem na... Święto Śliwki!

„Powidła strzeleckie już od kilku lat znajdują się na liście produktów tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa. A to korzyść dla mieszkańców Strzelec Dolnych i regionu: rozgłos, wzrost liczby wystawców i kupujących, bo nie tylko powidła są atrakcją Święta Śliwki. Na stoiskach znaleźć można także inne regionalne smakołyki, w tym nalewki. Warto pojawić się na Święcie Śliwki. To niepowtarzalna okazja przyjrzenia się procesowi smażenia powideł, starym maszynom rolniczym, sposobom wyrabiania wikliny. Ale też pokosztowania miodu, wędlin, chleba ze smalcem czy kluchów z kapustą”
- zapraszają Anna i Jan Iwanowscy, pomysłodawcy i organizatorzy Święta Śliwki

Przez całe wakacje zachęcaliśmy do letnich wędrówek z Paszportem Turystycznym. Okazji do wojaży po regionie nie zabraknie także we wrześniu, który jak co roku rozpocznie się smakowicie – od jarmarku produktów regionalnych w ramach XVIII Święta Śliwki. Z końcem sierpnia kończymy wprawdzie zbieranie punktów w wirtualnym paszporcie, ale wciąż jeszcze można powalczyć o nagrody podróżując z tradycyjną książeczką. Do Strzelec Dolnych warto przyjechać więc nie tylko z humorem i apetytem, ale też papierowym paszportem i przy okazji odwiedzić kilka miejsc, w których można otrzymać pieczątkę!

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.
Aplikację mobilną, pobrać można tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.nogravity.torun.paszport

Zapraszamy !